Bez promili moi mili - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez promili moi mili

Data publikacji 25.06.2020

Ruszyła 14 edycja kampanii Pływam bez promili. W konferencji prasowej, otwierającej kolejny sezon letni nad woda wzięli udział przedstawiciele Komisariatu Rzecznego Policji oraz nowi ambasadorzy kampanii – młodzi sportowcy o wybitnych osiągnieciach na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Swoją postawą i zaangażowaniem pragną przyczynić się do kreowania odpowiedzialności za siebie i innych podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Bo zabawa nad wodą może być dobra tylko bez alkoholu!

W konferencji prasowej otwierającej 14 edycje kampanii Pływam bez promili wzięła udział policjantka z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie podkom, Kinga Czerwińska, która na co dzień zajmuje się krzewieniem dobrych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, aby zmniejszyć wciąż wysokie statystyki utonięć w kraju. Jako gość specjalny przedstawiła statystyki utonięć w Polsce na przestrzeni 10 lat, ukazując jakie błędy wciąż są powtarzane podczas wypoczynku nad wodą czy uprawiania sportów wodnych.

Obecni na spotkaniu nowi ambasadorzy kampanii – Filip Orłowski (instruktor ratownictwa, wicemistrz Europy w ratownictwie wodnym), Maks Żakowski (mistrz Polski w kitesurfingu), Agnieszka Kobus-Zawojska (brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio w wioślarstwie) oraz Marta Walczykiewicz (kajakarka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio) podkreślali, że woda jest niebezpiecznym żywiołem, do którego trzeba podchodzić z dużym respektem, a każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu, sprawia, że zmienia się ludzka percepcja co najczęściej prowadzi do tragedii.

Kampania społeczna „Pływam bez promili” to najdłużej i najbardziej aktywnie prowadzona w Polsce akcja promująca bezpieczny wypoczynek nad wodą skierowana bezpośrednio do dorosłych .Celem kampanii jest rozpowszechnienie wiedzy o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z kąpielą, pływaniem i uprawianiem sportów na obszarach wodnych po spożyciu alkoholu. Aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek i stosować się do kilku prostych zasad. Najważniejszą z tych zasad bezpieczeństwa jest zachowanie bezwzględnej trzeźwości!

K.Czerwińska

  • kampania Pływam bez Promili
  • kampania Pływam bez Promili