Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania od brata 11-latki dla polskich policjantów patrolujących stoki narciarskie we włoskich Alpach

Data publikacji 17.02.2020

Na mailową skrzynkę Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wpłynęły ostatnio podziękowania od rodziny poszkodowanej 11-latki dla polskich policjantów pełniących służbę na włoskich stokach narciarskich. Pierwszej pomocy udzieli jej policjanci z Polski, którzy byli tam nie w celach turystycznych, ale patrolowali stoki narciarskie. Jedną z policjantek współdziałały z włoskimi ratownikami przy tym zdarzeniu była funkcjonariuszka z Komisariatu Rzecznego w Warszawie.

Na ręce Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wpłynęły podziękowania od brata poszkodowanej 11-latki dla polskich policjantów pełniących służbę na włoskich stokach narciarskich. Brat poszkodowanej dziewczyny przesłał wiadomość e-mail opisując całą sytuację i wyrażając podziękowanie dla funkcjonariuszy za profesjonalizm, empatię i udzielenie pomocy również w kontakcie z włoskimi ratownikami. 11-letnia dziewczyna podczas zjazdu na nartach na stoku Alpe Cermis w miejscowości Cavalese uległa wypadkowi. Jak się okazało w tej trudnej sytuacji poszkodowana mogła liczyć na pomoc polskich policjantów, którzy już kolejny rok z rzędu patrolują stoki narciarskie włoskich Alp.

Pan Ksawery, brat poszkodowanej dziewczyny, w imieniu całej rodziny na ręce Komendanta Głównego Policji przesłał podziękowania dla polskich policjantów pełniących służbę na włoskich stokach narciarskich. Pogratulował on Komendantowi tak dobrze wyszkolonych funkcjonariuszy, którzy udzielili pomocy jego siostrze, która uległa wypadkowi na stoku narciarskim, wykazując się wielką empatią i profesjonalizmem w działaniu. Jak m.in. opisał Pan Ksawery bezcenne było przede wszystkim to, że poza granicami Polski jego siostra oraz cała rodzina mogła liczyć na pomoc w ojczystym języku.

Czytaj więcej: Polscy policjanci patrolują stoki narciarskie w rejonie Trydentu ►

KGP / mg