Błyskawiczna akcja ratunkowa na Wiśle - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna akcja ratunkowa na Wiśle

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci z komisariatu rzecznego kolejny raz uratowali tonącą osobę. Patrol policyjny w ciągu dwóch minut dotarł na miejsce zdarzenia i wyciągnął na brzeg 17-latkę, która z mostu Śląsko-Dąbrowskiego spadła do rzeki. Wyciągniętej z wody, wyczerpanej i wyziębionej dziewczynie udzielili pomocy przedmedycznej, po czym przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

Około 11:30 policyjny patrol z polecenia dyżurnego udał się łodzią służbową w rejon Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Policjanci po dwóch minutach zlokalizowali dziewczynę, która z mostu Śląsko-Dąbrowskiego spadła do Wisły. Funkcjonariusze bardzo szybko wyciągnęli 17-latkę na pokład łodzi i udzielili jej niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Z uwagi, że dziewczyna była wyziębiona i uskarżała się na ból kręgosłupa, została przekazana załodze karetki pogotowia, która przewiozła ją do szpitala.

Kolejny raz policjanci Komisariatu Rzecznego Policji wzorowo przeprowadzili akcję ratunkową. Szybka i zdecydowana reakcja na zaistniałe zdarzenie oraz doskonała ocena sytuacji pozwoliły na uratowanie życia młodej osobie.

Tekst: Edyta Adamus