Spotkanie z policjantką - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z policjantką

Data publikacji 14.11.2019

Wczoraj policjantka z Komisariatu Rzecznego odwiedziła dzieci ze świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 10 w Warszawie. Spotkanie z Mają, Krzysiem, Szymonem i Julkiem dotyczyło poznania symboli narodowych oraz służb ratunkowych. Kameralne spotkanie było dostosowane do wymagań dzieci, gdyż ZSP jest placówką placówką dla dzieci i młodzieży z autyzmem.

Już po raz trzeci policjantka Komisariatu Rzecznego odwiedziła dzieci z autyzmem z warszawskiego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10. Dzieci uczęszczające do ZSP zmagają się z wieloma wyzwaniami, dlatego też pracownicy starają się prowadzić zajęcia odpowiadające ich potrzebom. Aby skutecznie mogły poznawać świat organizowane są dla nich spotkania m.in. z policjantami i maskotkami policyjnymi. W ubiegłym roku Kapitan Wyderka rozdawał odblaski i uczył bezpieczeństwa na drodze.

Wczoraj podkom. Kinga Czerwińska rozmawiała z czwórką podopiecznych ośrodka o minionym święcie odzyskania niepodległości. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe jak flaga i godło. Zapoznały się też z poszczególnymi służbami ratunkowymi czyli policją,  strażą pożarną i pogotowiem ratunkowym. Dowiedziały się jak poszczególne służby wyglądają i czym posługują się w codziennej pracy. Pomogły w tym tematyczne książeczki, elementy umundurowania i wyposażenia. Maja, Szymon, Janek i Krzyś zrobili sobie pamiątkowe odbitki rąk, a na koniec spotkania otrzymały medale i odblaski.