W trosce o bezpieczeństwo - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 16.10.2019

Postać Kapitana Wyderki znana jest już nie tylko w Warszawie i okolicach. O programie profilaktycznym, którego twarzą jest komiksowa postać wyderki może dowiedzieć się szersze grono odbiorców. W swojej czwartej książce z dziedziny popularyzowania nauk kryminalistycznych o Kapitanie wspomniała Joanna Stojer-Polańska doktor nauk prawnych. Choć publikacje kierowane są głównie do dzieci, to lektury te polecamy każdemu, któremu na sercu leży los czworonożnych przyjaciół.

„Niesamowite przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach” to kolejny tytuł z serii książek wydawanych przez wydawnictwo naukowe Silva Rerum. Ich autorkami są Joanna Stojer-Polańska, Lena Polańska oraz Maja Polańska. Książki mają na celu nie tylko popularyzowanie nauk kryminalistycznych i przybliżenie czytelnikowi nieodzownej roli zwierząt w naszym życiu, ale również służą wsparciu finansowemu fundacji ratujących zwierzęta.

W swej czwartej publikacji poświęconej przekazywaniu poważnych spraw w dostępny dla dzieci sposób, autorki skupiają się na zwierzętach służących w szerokim tego słowa znaczeniu. To przedstawienie przygód funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. Losy ich bohaterów przedstawiają nie tylko spektakularne akcje w służbie, ale także zwykłe życiowe zawirowania. Poruszają one do łez ze smutku i szczęścia.

W jednym z rozdziałów „Niesamowite przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach” przedstawiona została policjantka Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, która jest zarówno autorką programu Kapitan Wyderka, jak i wielką miłośniczką zwierząt. W ramach programu promującego bezpieczeństwo nad wodą policjantka może pochwalić się  m.in. broszurką Superpies, opisującą głównie psy wspierające ratowników wodnych. W książce opisany jest program profilaktyczny realizowany przez Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie. Możemy również zajrzeć do domu naszej funkcjonariuszki wypełnionego psami, kotami i królikami…

Dochód ze sprzedaży powyższych publikacji przeznaczony jest między innymi na wsparcie Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”, gdzie trafiają służbowe psy i konie, aby w spokoju odpocząć po wyczerpującej pracy dla człowieka.