Czas na odblaski - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czas na odblaski

Data publikacji 24.09.2019

W miniony poniedziałek policjantka z Komisariatu Rzecznego wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Tłuszczu odwiedzili podopiecznych szkoły specjalnej w Ostrówku oraz uczniów szkół podstawowych w Ostrówku i Klembowie. Spotkanie dotyczyło oczywiście bezpiecznego poruszania się po drodze oraz nauki wzywania pomocy poprzez numer ratunkowy 112. Dzieci i młodzież otrzymali odblaski oraz mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci pozując do zdjęć w oznakowanym radiowozie.

Policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej Komisariatu Rzecznego podkom Kinga Czerwińska we współpracy z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Tłuszczu aspirantem sztabowym Dawidem Nierodą, odwiedzili aż trzy placówki edukacyjne jednego dnia. Pierwsze spotkanie na początku nowego tygodnia szkoły, odbyło się w Szkole Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku w powiecie wołomińskim. Kolejne spotkanie funkcjonariusze przeprowadzilii dla uczniów Szkoły Podstawowej w Klembowie, a na koniec odwiedzili zerówki ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku.

Spotaknie dotyczyło głównie zapoznania uczniów z praca policji, nauczenia zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły oraz umiejętnego wzywania pomocy za pomocą numeru alarmowego 112. Uczniowie otrzymali od policjantów niezbędne o tej porze odblaski. Szczególną atrakcją okazała się mozliwość zapozowania w policyjnej czapce za kierownicą radiowozu.