Klasa mundurowa w Komisariacie Rzecznym - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klasa mundurowa w Komisariacie Rzecznym

Data publikacji 07.09.2019

W piątek w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie gościliśmy uczniów klas mundurowych z odległego liceum z powiatu łódzkiego. Licealiści wiążący swoje plany zawodowe z niebieskim mundurem zwiedzili pierwszy specjalistyczny komisariat w Polsce i zapoznali się ze specyfiką pracy policji wodnej.

W ramach  propagowania pozytywnego wizerunku i popularyzacji zawodu policjanta Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zorganizował dla uczniów klas mundurowych wycieczkę do warszawskich komisariatów specjalistycznych. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im.  Jana Karskiego w Wiśniowej Górze poznali w Warszawie pracę komisariatów specjalistycznych m.in lotniczego i rzecznego.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała podkomisarz Kingi Czerwińskiej, która przybliżyła dzieje  stuletniej jednostki specjalistycznej na rzece Wiśle. Policjantka oprowadziła uczniów po komisariacie omawiając główne zadania wykonywane na co dzień przez funkcjonariuszy. Licealistów szczególnie zainteresował monitoring rzeki, którego działanie przedstawił dyżurny jednostki. Podkomisarz opowiedziała również o planowanych zmianach w najbliższym otoczeniu komisariatu – przebudowie Portu Praskiego. Omówiła działanie slipu oraz śluzy, której budowa chyli się już ku końcowi. Z braku czasu niestety nie udało się odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania dociekliwych uczniów…

Takie spotkania to wspaniała okazja do promowania zawodu jako atrakcyjnej oferty na rynku pracy. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie przyczyni się do szerzenia pozytywnego wizerunku Policji wśród dorastającej młodzieży, a tym samym może zaowocować nowymi kandydatami do służby.