Światowy Dzień Wody - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Wody

Data publikacji 26.03.2019

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji rozpoczęli sezon na edukacje letnią z bezpieczeństwa nad wodą. Wraz ratownikami z Legionowskiego WOPR uczestniczyli w uroczystości przygotowanej przez przedszkole Tęczowa Szóstka z Legionowa. Dzień później w warszawskim Parku Fontann odbył się z okazji święta wody rodzinny piknik zorganizowany przez MPWiK m.st. Warszawy.

Piątek w przedszkolu nr 6 w Legionowie całkowicie został poświęcony wodzie z racji jej święta. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o wodzie, poeksperymetować z jej właściwościami oraz dowiedzieć się jak należy spędzać przyjemnie czas latem nad jej brzegami. Tematykę bezpieczeństwa przybliżyli policjanci wodni oraz ratownicy wodni.

Wodą to źródło życia, ale także niebezpieczny żywioł. Dlatego tez przedszkolaki uczyły się do czego służy bojka, rzutka i jak zakłada się kamizelkę. Dzielny ratownik zademonstrował akcję ratunkowa i uratował przedszkolankę, by dalej mogła opowiadać ciekawostki o wodzie.

Na koniec dzieci obejrzały film o stołecznych policjantach i otrzymały książki i broszurki oczywiście o tematyce wodnej.