Zimowa lekcja w bibliotece - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zimowa lekcja w bibliotece

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci Komisariatu Rzecznego w ramach spotkań edukacyjnych przed nastaniem ferii zimowych z inicjatywy Delegatury BBiZK na Pradze Południe zaproszeni zostali do biblioteki. W publicznej bibliotece odbyła się niecodzienna lekcja z bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom z pobliskiego przedszkola podstawowe zasady udanej zabawy na śniegu i lodzie, a także pokazali niezbędny sprzęt asekuracyjny oraz ratowniczy.

Już za kilka tygodni nastanie czas beztroskiej zabawy i odpoczynku od zajęć szkolnych. Beztroska ta dotyczy niestety głównie najmłodszych. Dla służb ratunkowych, jest to bowiem okres wzmożonej i bardzo często, ciężkiej pracy. Dlatego tak ważne, prowadzenie jest zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży tuż przed nastaniem ich zimowego czy letniego wypoczynku.

Dzieci z Przedszkola nr 227 „Wesołe Nutki” miały okazję przyswoić te podstawowe informacje w miejscu przytulnym i cichym, czyli w publicznej bibliotece. To niecodzienne spotkanie zainicjowali pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego dla Dzielnicy Praga Południe oraz dyrekcja Publicznej Biblioteki im. Zygmunta Jana Rumla na Pradze Południe. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchali policjantki. Z entuzjazmem poznawały sprzęt asekuracyjny i ratunkowy wykorzystywany przez służby,  który można było nie tylko zobaczyć ale dotknąć czy przymierzyć. Otrzymane na koniec spotkania książeczki edukacyjne dzieci zabrały do domu by poprzez zabawę z rodzeństwem i rodzicami utrwalić zdobytą w bibliotece wiedzę.

Jeśli pogoda utrzyma się, zabawy na lodzie i śniegu będą cudownym sposobem na spędzenie wspólnego czasu z rodzicami, rodzeństwem, koleżankami i kolegami. Apelujemy jednak zapamiętanie  miłych wspomnień z dobrej zabawy zapewnimy sobie wtedy, gdy zachowamy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Chętni zdobycia takiej wiedzy będą mieli szansę podczas podobnych spotkaniach, które odbędą się w praskiej bibliotece podczas trwania ferii zimowych. Każda osoba, która weźmie udział w warsztatach z policją rzeczną, otrzyma komiks Kapitana Wyderki do poczytania podczas długich, zimowych wieczorów.