Dbajmy o bezdomnych - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbajmy o bezdomnych

Data publikacji 28.12.2018

Niska temperatura na zewnątrz powoduje, że policjanci regularnie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W trosce o ich bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Czasami jeden telefon może uratować komuś życie.

Okres zimowy jest czasem, gdy policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Najczęściej są to pustostany, ogródki działkowe, altanki. Zmienne warunki pogodowe powodują, że osobom tym jest dużo ciężej przetrwać każdy dzień. Dlatego tak istotne jest stałe monitorowanie stanu zdrowia i warunków w jakich przebywają bezdomni. Policjanci stale przekazują informacje oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich placówek, gdzie osoby potrzebujące pomocy mogą liczyć na ciepły posiłek i sen w normalnych warunkach.

Nie zapominajmy jednak, że każdy z nas może pomóc. Wystarczy poinformować służby o miejscu przebywania osób bezdomnych, jeśli warunki w jakich się znajdują mogą zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, jak również osoby starsze i nietrzeźwe. Jeśli zobaczysz osobę potrzebującą pomocy, nie wahaj się. Zadzwoń pod numer alarmowy 112! Możesz uratować komuś życie.

 

Punkt pomocy dla osób bezdomnych oraz wykaz placówek dla osób bezdomnych dofinansowanych przez m. st. Warszawa

https://warszawa19115.pl/-/punkty-pomocy-dla-osob-bezdomnych