Od przedszkolaka do Superbohatera - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od przedszkolaka do Superbohatera

Data publikacji 04.12.2018

4 grudnia dzieci z przedszkola nr 295 w Warszawie miały okazję dowiedzieć się co należy zrobić aby stać się Superbohaterem.

Superbohaterem może stać się każdy z nas. Dzieci z przedszkola przy ul Afrykańskiej są tego pewne, wystarczy tylko pomagać. W sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, bądź gdy jesteśmy świadkami przestępstwa, kradzieży należy wezwać pomoc. Numer 112 wszystkie dzieci doskonale znają. Ale co należy zrobić jeśli jesteśmy w domu z  naszą ukochaną Babcią i nagle zrobi jej się słabo, zemdleje i nie będzie z nią kontaktu?  Wszystkie dzieci nie miały wątpliwości, trzeba wezwać pomoc. Ale co należy powiedzieć jeśli dzwoniąc pod numer 112 usłyszymy w słuchawce -Hallo? Spokojnie trzeba wytłumaczyć, gdzie się znajdujemy (ze wszystkim możliwymi szczegółami jak piętro bloku, obecność lub brak windy). Następnie mówimy co się stało, ile osób jest poszkodowanych oraz przedstawiamy się aby nasza wiadomość była wiarygodna. Nigdy też nie należy dzwonić bezpodstawnie na numer alarmowy, ponieważ w tym czasie blokujemy linię, a może ktoś właśnie potrzebuje pilnie pomocy. Może ktoś kogo dobrze znamy. Prezentacja multimedialna wykorzystująca elementy książki "Pierwsza Pomoc" Barbary Żołądek była bardzo jasna i czytelna.

Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć jak wygląda ratownik medyczny oraz z czym nie rozstaje się w czasie pracy.  Bo plasterek nie zawsze wystarczy jeśli  ktoś jest ranny.  Złamanie, niedotlenienie, wychłodzenie? Na wszystko znajdzie się rada, jeśli pomoc zostanie wezwana odpowiednio wcześnie.  Na koniec dzieci wysłuchały przygód niezawodnej karetki Zosi  z książeczki Urszuli Kozłowskiej.