II Miejsce w Stołecznych Mistrzostwach w Strzelaniu - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Miejsce w Stołecznych Mistrzostwach w Strzelaniu

Data publikacji 16.11.2018

W tegorocznych zawodach strzeleckich puchar Komendanta Stołecznego Policji zdobyła drużyna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. W klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet zwyciężyła – nadkom. Agnieszka Szymanik, a drugie miejsce wywalczyła policjantka z Komisariatu Rzecznego sierż. Katarzyna Pilipiuk. Jak widać nasza Kasia strzela celnie nie tylko do bramki!

Zawody odbyły się wczoraj na krytej strzelnicy FSO przy ul. Jagiellońskiej. Wzięło w nich udział łącznie 62 policjantów i 4 policjantki, którzy stworzyli 20 drużyn.

Konkurencje

Rozegrano trzy konkurencje. Podczas pierwszej zawodnicy strzelali z pistoletu P-99 z postawy stojącej do dwóch tarcz TS-2 i TS-10 (umieszczonych jedna pod drugą) z odległości 25 metrów. Każdy z uczestników miał do dyspozycji 23 naboje (w tym trzy przeznaczone do strzałów próbnych do tarczy TS-2). Zgodnie z regulaminem należało oddać 10 strzałów z wymianą magazynka (2x5) do tarczy TS-2, następnie po doładowaniu kolejne 10 strzałów (również z wymianą magazynka) należało skierować do tarczy TS-10. Ocenie podlegał także czas wykonania strzałów max. 3 minuty (dodatkowo 1 minuta na strzały próbne). Punkty przydzielano proporcjonalnie do trafień w pierścienie – tarcza TS-2. Natomiast w przypadku tarczy TS-10 strzały w centralny prostokąt były oceniane na 7 pkt, pozostałe w tzw. „butelkę” – 5 pkt, poza nią – kolejno 4, 3, 2, 0 pkt zgodnie z oznaczeniem na tarczy.

W trakcie kolejnej konkurencji zawodnicy oddawali strzały z pistoletu maszynowego PM-98 do traczy TS-24 oddalonej o 25 metrów. W ciągu 2 minut należało oddać 5 strzałów z postawy stojącej, kolejne 5 (z wymianą magazynka) z postawy klęczącej.

Ostatni etap zawodów polegał na oddaniu łącznie 10 strzałów z karabinu AKMS, zarówno z postawy stojącej jak i klęczącej, do tarczy TS-23, również oddalonej o 25 metrów. Dwie ostatnie konkurencje oceniane były w podobny sposób: prostokąt – 7 pkt, butelka – 5 pkt, poza butelką – 3 pkt.
 

Uczestnicy, klasyfikacja

W zawodach wzięli udział funkcjonariusze jednostek i komórek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji. Rywalizacje odbywały się na poziomie drużynowym i indywidualnym. W skład drużyn wchodziło 3 uczestników, przy czym zespoły mogły być żeńskie, męskie lub mieszane.
O końcowej klasyfikacji drużynowej decydowała suma punktów uzyskanych w strzelaniach przez trzech zawodników. W przypadku tej samej liczby uzyskanych punktów znaczenie miał wynik ze strzelania do tarczy TS-2. W podobny sposób przyznawano punkty w kwalifikacji indywidualnej.
Przewodniczącym komisji był sierż. sztab. Kamil Sułek, sędzią głównym zawodów był podkom. Tomasz Wołynkiewicz.    
 

Puchary i dyplomy

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyli policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w składzie: nadkom. Maciej Mikołajczuk, st. asp. Marcin Sałbut, mł. asp. Łukasz Wołowski, drugie – funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie: podkom. Daniel Grzyb, kom. Krzysztof Ogórek, asp. sztab. Dariusz Przasnek. Trzecie miejsce zdobył zespół z Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji – nadkom. Mikołaj Linda, podinsp. Piotr Grzywiński, kom. Marek Łukasik.   

Wśród kobiet najlepsza okazała się nadkom. Agnieszka Szymanik z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, tuż za nią uplasowała się sierż. Katarzyna Pilipiuk z Komisariatu Rzecznego Policji, kolejne miejsce na podium zajęła mł. asp. Agata Halicka z KRP Warszawa VI .

W kategorii mężczyzn zwyciężył asp. Tomasz Wróbel z KRP Warszawa V, drugi był asp. sztab. Dariusz Przasnek z OPP w Warszawie, natomiast trzeci wynik osiągnął mł. asp. Łukasz Wołowski z KRP Warszawa I.

Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego insp. Sławomir Cisowski wręczył w imieniu Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja wszystkim laureatom puchary i dyplomy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również zawodnicy, którzy zajęli miejsca od IV do VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Tekst: Ewelina Kucharska

Foto: asp. sztab. Tomasz Oleszczuk