100 lat mineło, Święto Niepodległości. - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

100 lat mineło, Święto Niepodległości.

Data publikacji 06.11.2018

11 listopada to dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowo tego roku będziemy obchodzić okrągłe 100-letnie obchody. Komisariat Rzeczny Policji jak co roku będzie brał udział w zabezpieczeniu święta.

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości swoją różnorodnością przyciągają starszych oraz młodszych widzów do wspólnego świętowania. Tym bardziej że obchody rozpoczną się już dzień wcześniej czyli 10 listopada.  Tego dnia o godz. 17 odbędzie się msza święta w archikatedrze a następnie zostanie odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego. Tego samego dnia odbędzie się główna atrakcja, inscenizacja przejazdu marszałka Józefa Piłsudskiego. Z kolei 11 listopada w obchodach święta przewiduje:

  1. O godz. 9 msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Świątyni Opatrzności Bożej
  2. Od godz. 11:15 na placu Piłsudskiego koncert,  pokaz musztry paradnej, uroczysta zmiana warty oraz apel pamięci.  Następnie przemarsz pododdziałów Wojska Polskiego i grup rekonstrukcyjnych.
  3. O godz. 15:00 Marsz Niepodległości
  4. Poza oficjalnymi obchodami chętni będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących świętowaniu odzyskania niepodległości na terenie Muzeum Wojska Polskiego, placu Zamkowym i pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. O godz. 11.11 tradycyjnie wystartuje Bieg Niepodległości.

https://stacja7.pl/z-kraju/swieto-niepodleglosci-obchody-warszawie-program/