Światowy Dzień Oszczędzania - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Światowy Dzień Oszczędzania

Data publikacji 31.10.2018

Co roku 31 października jest Światowym Dniem Oszczędzania. Hasło dotyczy nie tylko naszych finansów ale również wody. Komisariat Rzeczny Policji apeluje o oszczędzanie wody każdego dnia i przypomina jak ograniczyć jej zużycie.

Woda jest podstawowym źródłem naszej egzystencji. Jak ważną rolę odgrywa w naszym organizmie wszyscy doskonale wiemy. Reguluje ciśnienie tętnicze, utrzymuje prawidłową temperaturę ciała, oczyszcza organizm z toksyn. Jednak woda wykorzystywana jest przez nas na różne sposoby każdego dnia. Wykonując podstawowe czynności jak mycie zębów, kąpiel czy mycie naczyń nie zastanawiamy się jak dużo wody zużywamy i jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Wystarczy niewielka awaria, która pozbawia nas wody na kilka godzin i nagle dociera do nas jak ważnym jest ona źródłem.

Aby ograniczyć zużycie wody należy pamiętać o kilku prostych zasadach:

1. napraw cieknący kran, spłuczkę w toalecie,

2. zakręć kran podczas mycia zębów,

3. zamiast kąpieli w wannie weź prysznic,

4. korzystaj z ekologicznych urządzeń jak zmywarki czy pralki.

Komisariat Rzeczny Policji cały rok przypomina o istocie oszczędzania wody w działaniach edukacyjnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpraca z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji zaowocowała wydaniem książeczki Strażnicy czystej wody, która w bajkowy sposób tłumaczy dzieciom jak ważna jest dla nas woda.