Nietrzeźwy uratowany z Wisły - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy uratowany z Wisły

Data publikacji 04.09.2018

1 września policjanci z patrolu motorowodnego Komisariatu Rzecznego Policji zauważyli w okolicach Mostu Poniatowskiego płynącego człowieka w szlaku żeglownym. Mężczyzna z trudem utrzymywał się nad powierzchnią silnego nurtu rzeki. Policjanci bezzwłocznie wyciągnęli go z wody i przekazali ratownikom medycznym.

Pierwsza sobota września obfitowała w zdarzenia na wodzie. W tym samym czasie policjanci Komisariatu Rzecznego z Ogniwa Prewencji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali trzech mężczyzn wędkujących w obrębie ochronnym,a funkcjonariusze Ogniwa w Warszawie wyłowili mężczyznę bezwładnie unoszonego przez wiślany nurt.

Mężczyzną okazał się 26-latek, którego spora dawka alkoholu oraz kłótnia z narzeczoną skłoniła do rzucenia się w fale rzeki. Na jego szczęście okolice bulwarów nad Wisłą są stale patrolowane przez policjantów rzecznych zarówno z wody jak i lądu oraz monitorowane przez dyżurnego komisariatu. Dlatego szybko został zauważony i wyciągnięty z nurtu Wisły, który realnie zagrażał jego życiu.

Uratowany mężczyzna przebadany przez ratowników Pogotowia Medycznego został odwieziony przez załogę Straży Miejskiej na Izbę Wytrzeźwień.