Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 30.05.2018

Druga edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartowała. W ostatnim dniu szkoły przed czerwcowym długim weekendem przedstawiciele Biura Prewencji Komendy Głównej, Komendy Stołecznej oraz Komisariatu Rzecznego spotkali się z uczniami jednej z warszawskich szkół podstawowych. Po przedstawieniu zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami niezbędnymi do bezpiecznej kąpieli i plażowania.

Kampania na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie lub nad wodą pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została rozpoczęta w dniu poprzedzającym kolejny długi upalny weekend w tym roku. Z uczniami klas IV-VII spotkali się mł. insp. Jan Wasiak i podkom. Waldemar Różycki z Komendy Gównej Policji oraz asp. Kinga Czerwińska z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie. Funkcjonariuszka rzeczna szczegółowo omówiła zasady bezpiueczeństwa nad wodą oraz nauczyła prawidłowego używania kamizelek ratunkowych oraz pasów bezpieczeństwa. Po pogadance policjanci z Biura Prewencji KGP utrwalili zdobytą przez słuchaczy wiedzę poprzez quiz z nagrodami w postaci mini bojek SP idealnych do samoasekuracji podczas wakacyjnych kąpieli.

Po raz drugi inicjatywa Biura Prewencji KGP realizowana jest w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Bezpośrednim adresatem tego projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe spędzające swój wolny czas nad wodą. Celem tych działań jest propagowanie właściwego zachowania, zasad bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Elementem szczególnym kampanii jest konkurs filmowy skierowany do dzieci i młodzieży. Przygotowany w ramach konkursu 30 sekundowy spot promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą tzw. „filmowy przeWODNIK” ma szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród dla zwycięskiej ekipy filmowej. Szczegóły dotyczące kampanii oraz konkursu dostępne są na stronie internetowej http://policja.pl/bezpieczenstwo-nas-woda.

Policjanci rzeczni tak jak w ubiegłym roku zaangażują się w kampanię KGP. Podczas spotkań przed końcem roku szkolnego, ale także w trakcie wakacji, będą przypominać nie tylko o zasadach bezpieczeństwa, ale także przekonywać do udziału w konkursie filmowym. Aktywne i kreatywne spędzanie czasu może nie tylko przyjemne ale także służyć edukacji innych.