Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Lód jest kruchy" - filmik edukacyjny o bezpieczeństwie na lodzie

Data publikacji 18.01.2018

W trakcie zimy, a tym bardziej podczas ferii zimowych, należy przypomnieć o zasadach bezpiecznego wypoczynku na śniegu i lodzie. Funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Strażą Miejską, Ratownikami Anikar oraz Strażą Pożarną, przygotowali edukacyjny filmik dla najmłodszych z nadzieją, że wpłynie on na wyobraźnię i rozsądek.

Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze wiąże się z ryzykiem. Czyjaś obecność na lodzie nie może zagwarantować bezpieczeństwa innym osobom. Jego grubość i wytrzymałość jest zmienna i zależy nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od specyfiki samego zbiornika - jego linii brzegowej, głębokości, dopływów czy budowli wodnych. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu poruszanie się po tafli lodu jest śmiertelnie niebezpieczne. Wydostanie się z opresji po zarwaniu się lodu jest bardzo trudne głównie z uwagi na temperaturę wody, która błyskawicznie odbiera osobie w niej zanurzonej potrzebną dla ratunku energię. W wodzie tracimy ciepło 20 razy szybciej niż na powietrzu!
Co roku policjanci rzeczni apelują o rozsądek podczas wypoczynku w pobliżu zamarzniętych rzek i jezior. Bezpieczne ślizganie się gwarantuje nam tylko sztuczne lodowisko, których w stolicy nie brakuje.

Zapraszamy do pobierania i oglądania ze swoimi pociechami przygotowanego przez policjantów filmu edukacyjnego.


kc

Ładowanie odtwarzacza...