O bezpieczeństwie na lodzie - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie na lodzie

Policjanci rzeczni wraz z pierwszymi oznakami zbliżającej się zimy rozpoczęli cykl spotkań dotyczący bezpieczeństwa nad wodą zimą. O tym jak należy bawić się zimą, jak nieść pomoc oraz o innych ważnych elementach, policjantka opowiadała uczniom Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, która znajduje się kilkadziesiąt metrów od Jeziora Zegrzyńskiego.

Komisariat Rzeczny Policji rozpoczął działania edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na śniegu i lodzie. W ramach programu prewencyjnego „Bezpiecznie na lodzie z Kapitanem Wyderką” policjanci przeprowadzają lekcje teoretyczne z elementami praktycznymi. Podczas zajęć słuchacze dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw podczas zimowego wypoczynku w pobliżu zbiorników wodnych. Poznają sprzęt asekuracyjny i ratunkowy oraz uczą się go używać. Końcowym elementem każdego spotkania jest nauka wzywania i udzielania pomocy ofiarom załamania się lodu. Stosownie do wieku dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności, które mogą później przekazać swoim najbliższym dzięki materiałom dydaktycznym rozdawanym podczas zajęć.

W tym sezonie pierwsze spotkania z cyklu bezpieczeństwa na lodzie odbyły się w Szkole Podstawowej w Białobrzegach, której najbliższym „sąsiadem” jest Jezioro Zegrzyńskie i Kanał Żerański. Wszyscy uczniowie od zerówki do klasy siódmej uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych w trzech grupach wiekowych. Policjantka za pomocą prezentacji multimedialnej oraz filmu przygotowanego specjalnie w tym celu przekazała najważniejsze informacje dotyczące prawidłowych postaw podczas zimowego wypoczynku.

kc