Zatrzymany nietrzeźwy sternik - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nietrzeźwy sternik

Data publikacji 20.10.2017

Przed Sądem stanie sternik łodzi wędkarskiej, którego zatrzymali policyjni rzeczni na rzece Narew. Nietrzeźwy 42-latek pływał łodzią zbyt blisko Zapory w Dębe mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci Komisariatu Rzecznego Ogniwo w Nieporęcie otrzymali informację o łodzi wędkarskiej znajdującej się zbyt blisko Zapory Wodnej w Dębe na rzece Narew. Oddzielony żółtymi bojami rejon przy zaporze wyłączony jest z ruchu wodnego. Wędkujący w tym rejonie mężczyźni na widok zbliżającej się łodzi policyjnej pospiesznie zaczęli odpływać na włączonym silniku spalinowym.

Podczas kontroli policjanci wyczuli charakterystyczną woń od sternika łodzi, co sugerowało że może on znajdować się w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna odmówił jednak badaniu na miejscu. Został więc przewieziony do komisariatu w Wieliszewie, gdzie końcowe badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności prowadzone będą w jednostce policji w Serocku.

Przypominamy, że pływanie pod wpływem alkoholu jakimkolwiek sprzętem wodnym, który ma silnik traktowane jest jak jazda autem w stanie nietrzeźwości. Dlatego też wędkarz w stanie nietrzeźwości również stanie przed Sądem. Artykuł 178a Kodeksu Karnego określa, że za taką nieodpowiedzialność w ruchu wodnym mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kc.