Bieg wzdłuż Wisły - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieg wzdłuż Wisły

Data publikacji 11.09.2017

W sobotę 9 września stolica bawiła się z okazji Święta Wisły. Obchody rozpoczęły się na sportowo- Biegiem Wisły. Bieg ten współorganizowany przez Komisariat Rzeczny Policji wpisał się już w tradycję obchodów tego wrześniowego święta królowej polskich rzek. Frekwencja jak i pogoda dopisała. Po przebyciu 10 kilometrów biegacze otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

Po raz siódmy, obchody święta Wisły w stolicy rozpoczął 10 kilometrowy bieg nadwiślańskimi ścieżkami. O 9.30 z 517 kilometra rzeki wystartowało około 800 biegaczy. Rozpiętość wiekowa pomiędzy najmłodszym i najstarszym uczestnikiem biegu wynosiła prawie 70 lat. Wśród sportowców nie zabrakło służb mundurowych, przebierańców jak i czworonogów. W ciągu 1,5 godziny do mety dobiegli wszyscy sportowcy. Oprócz pucharów i nagród w wyszczególnionych kategoriach wszyscy otrzymali specjalnie zaprojektowany na tę okazje medal.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali Ratownicy z Fundacji Anikar, Policja oraz Strażnicy Miejscy. Na trasie nie zabrakło orzeźwiającej wody od Warszawskiej Kranówki oraz napojów izotonicznych od Powerade.

Oficjalne wyniki zostaną podane już wkrótce na stronie www.biegwisly.pl a cała fotorelację wykonana przez policyjnych fotografów można zobaczyć na Facebook’u Kapitan Wyderka