Czujni policjanci na Jeziorze Zegrzyńskim - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni policjanci na Jeziorze Zegrzyńskim

Data publikacji 02.08.2017

Policjanci Komisariatu Rzecznego patrolujący Jezioro Zegrzyńskie w dniu wczorajszym udzielili pomocy 6 osobom z tonącego rowerka wodnego. Pół godziny młodzi turyści starali się dopłynąć na tonącej jednostce do brzegu. Te dramatyczne próby zauważyli policjanci Ogniwa w Nieporęcie. Zabrali zmęczonych "wodniaków" na pokład, a wadliwy sprzęt odholowali do wypożyczalni.

Na zatłoczonym wakacyjnie Jeziorze Zegrzyńskim nie ma chwili by policjanci z nieporęckiego Ogniwa Prewencji Komisariatu Rzecznego nie musieli interweniować. To najbliższe stolicy jezioro przyciąga amatorów sportów wodnych jak i chętnych tradycyjnego wypoczynku nad wodą. Wczoraj 1 sierpnia przy ponad 30 stopniowym upale było naprawdę tłoczno.  W takich warunkach policjanci rzeczni jak i ratownicy Legionowskiego WOPR nie mają chwili wytchnienia.

Około godziny 17.00, pół kilometra od plaży nastolatkowie z Warszawy potrzebowali pomocy. Ich wypożyczony rowerek wodny zaczął tonąć. Ponad 30 minut prób dopłynięcia do brzegu skończyło się szczęśliwie na pokładzie policyjnej motorówki. Ap. Robert Niegowski wraz z sierż. sztab. Zdzisławem Sadkowskim w porę zauważyli zmagania młodzieży na tonącym rowerku. Niesprawny sprzęt został odholowany do wypożyczalni. Niestety Młodzi ludzie nie byli bez winy. Na czteroosobowy rowerek zabrało się w rejs, aż sześć osób z czego dwie nie posiadało kamizelek.

Mamy nadzieję, że ta przygoda na zawsze zostanie w pamięci młodych ludzi, by więcej nie podejmowali tak ryzykownych decyzji nad wodą. Nieodpowiednie wykorzystanie sprzętu pływającego i brak środków ratunkowych może skończyć się tragicznie nawet w piękny, słoneczny dzień.