O ekologii na plaży - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O ekologii na plaży

Data publikacji 27.07.2017

Podczas ostatnich warsztatów w warszawskim kinie na Pradze Północ policjanci rzeczni zwrócili uwagę nie tylko na bezpieczeństwo nad wodą, ale także na aspekt dbania o czystość wód i plaż. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ile czasu potrzebują nasze odpady by ulec całkowitemu rozkładowi i jaki to ma wpływ na środowisko. Poznali także nowe zasady segregacji śmieci. Na koniec stworzyli własną eko krzyżówkę.

Od poczatku wakacji policjanci rzeczni prowadzili warsztaty z zasad bezpiecznego wypoczynku w Kinie Praha. Sptkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą urozmaicone edukacyjnymi zabawami pozytywneie wpływały na przekaz istotnych informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci zapraszali do wspólnego prowadzenia zajęć także strażników miejskich m.st. Warszawy oraz ratownikó WOPR. 

Podczas ostatnich warsztatów w warszawskim kinie na Pradze Północ policjanci rzeczni zwrócili uwagę nie tylko na bezpieczeństwo nad wodą, ale także na aspekt dbania o czystość wód i plaż. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ile czasu potrzebują nasze odpady by ulec degradacji, jak powinny byc sortowane oraz które z nich można użyć do produkcji bluz czy namiotów wykorzystywanych podczas wakacji. Zadania warsztatowe zakończyły sie skonstruowaniem własnej eko krzyżówki ze znaczącym hasłem EKO PLAŻING. Młodzież otrzymała eko poradniki i inne informatory  z dziedziny ekologii, które specjalnie na te zajęcia zostały przekazane przez Wojewódzki Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnejw Warszawie.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone przez nas spotkania zaoowocują zwiększeniem bezpieczeństwa nad wodą oraz podniosą poziom świadomości wśród najmłodszych jak bezpośredni mają oni sami wpływ  na czystość plaż i wód.