Gra miejska z policją rzeczną - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gra miejska z policją rzeczną

Data publikacji 03.07.2017

W niedzielne południe 2 lipca na terenie zabytkowego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się rodzinna gra edukacyjna, w której czynny udział wzięli policjanci Komisariatu Rzecznego wraz ze swą maskotką Kapitanem Wyderką. Gra została zorganizowana z okazji Roku Rzeki Wisły i dotyczyła właśnie aspektów historycznych i przyrodniczych związanych z rzeką. Oczywiście nie zabrakło przypomnienia o bezpiecznym zachowaniu nad wodą podczas wakacji.

2 lipca na terenie zabytkowego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się rodzinna gra edukacyjna pt. "Luneta Czasu i córki Beskida - czyli skąd się wzięła Wisła?".Policjanci Komisariatu Rzecznego wraz ze swą maskotką Kapitanem Wyderką wzięli w niej czynny udział jako jedna ze stacji w grze. Gra została zorganizowana z okazji Roku Rzeki Wisły i dotyczyła aspektów historycznych i przyrodniczych związanych z rzeką, a także bezpiecznego zachowania nad wodą podczas wakacji.

Inicjatorem gry byli pracownicy Uniwesytetu Warszawskiego, Muzeum Uniwersytetu Waqrszawskiego oraz Fundacji "Nasza Historia". Na poszczególnych stacjach rozplanowanych po kampusie można było zdobyć wiedzę m.in o hostorii warszawskich mostów, flisaków, napaści szwedzkiej w 1655 roku oraz poznać legendy związane z Wisłą - o córkach Beskida oraz Syrence. Najmłodsi wykonywali ciekawe zadania jak lepienie z gliny syrenki, układanie puzzli Pałacu Kazimierzowskiego czy budowanie mostu.

W punkcie policji rzecznej rodzice dowiedzieli się jak dobierać kamizelki dla swych pociech oraz jak je im zakładać. Młodsi wypróbowali pozostały sprzęt ratunkowy oraz osobiście zapoznały się z Kapitanem Wyderką. Każdy uczestnik otrzymał edukacyjna książeczkę oraz odblaski. Podczas finałowego spotkania dzieci dostały upominki od organizatorów i zapozowały do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy zabawy wyglądali na zadowolonych i tak zapewne było. Gratulujemy ciekawej inicjatywy i dziękujemy za zaproszenie przy realizacji tego przedsięwzięcia.