Nie bój się pomóc! - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bój się pomóc!

Data publikacji 13.04.2017

Pod hasłem "Nie bój się pomóc!" policjanci rzeczni wraz z ratownikami Legionowskiego WOPR zorganizowali szczególne lekcje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białobrzegach nad Jeziorem Zegrzyńskim mieli okazję dowiedzieć się, jak zachować się by prawidłowo i skutecznie udzielić tzw. pierwszej pomocy. Podczas zajęć mogli przećwiczyć z kolegami i koleżankami algorytm wzywania i udzielania pomocy.

Zajęcia z pierwszej pomocy to jeden z elementów programu profilaktycznego prowadzonego przez Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie.  Program "Bezpiecznie nad wodą z Kapitanem Wyderką" przekazuje treści z zakresu edukacji, profilaktyki i prewencji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest przybliżenie uczniom i ich opiekunom zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą o każdej porze roku. Założeniem przekazywanych informacji jest w końcu zapobieżenie zachowaniom ryzykownym oraz wsparcie wychowawczej roli poprzez dostarczenie wiedzy i przygotowanie uczniów do życia w dorosłym świecie ludzi odpowiedzialnych za swoje zachowania. 

W ramach realizacj działań o charakterze prewencyjnym ponad 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Białobrzegach uczestniczyło w lekcjach z zkresu niesienia pierwszej pomocy w życiu codziennym. Zajęcia zorganizowane zostały przez policjantów Komisariatu Rzecznego we współpracy z ratownikami wodnymi Legionowskiego WOPR. Podczas 4 spotkań zostały omówione zasady wzywania i udzielania pomocy a następnie ich praktycznie przećwiczenie.

Policjantka mł. asp. Kinga Czerwińska w stroju ratownika medycznego w przystępny sposób omówiła poszczególne kroki pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie każdy uczeń przećwiczył poszczególne elementy by w przyszłości móc je zastosowac w rzeczywistości. Na koniec spotkanie uczniowie otrzymali kieszonkowe instrukcje Pierwszej Pomocy, uzycia AED oraz Kartę ICE. Osoby szczególnie udzielające się podczas zajec otrzymały mini apteczki z rekawiczkami, ustnikiem oraz folia NRC. Podobne lekcje będę kontunuowane w ciągu całego roku.