Bezpieczeństwo, sport, edukacja - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Bezpieczeństwo, sport, edukacja

Data publikacji 01.09.2021

W kolejnym roku szkolnym nasi policyjni profilaktycy ruszają do działań edukacyjnych ze sportową werwą. Projekt dbający o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w każdej dziedzinie życia, funkcjonariusze komisariatu rzecznego będą realizować we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Niedawne olimpijskie emocje, postaramy się kontynuować w Centrum Olimpijskim podczas niecodziennych lekcji.

Już od 1 września czekamy na zgłoszenia szkół na zajęcia prowadzone przez policjantów we współudziale ratowników wodnych, górskich oraz zaproszonych sportowców. Lekcje będą odbywać się na terenie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, dzięki czemu uczestnicy spotkań będą mogli także zwiedzić muzeum i poznać bliżej naszych najwybitniejszych sportowców „z wczoraj i dziś”.

Pierwsza lekcja odbyła się już w lipcu . Wziął w niej udział Mistrz Polski Bartłomiej Marszałek, który podzielił się z młodzieżą swoją motorowodną pasją opowiadając o swoich początkach w tym sporcie i zachęcając do czynnego wypoczynku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ratowniczka wodna z Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która jednocześnie jest policjantką wodną, omówiła najczęściej popełniane błędy podczas wypoczynku nad wodą. Każda aktywność nad wodą - zawodowa, turystyczna, rekreacyjna czy zawodnicza, wymaga świadomości zagrożeń i umiejętności ich unikania. Odpowiedzialność wymagana jest od każdego, a szczególnie od idoli, będących przykładem dla innych.

Mamy nadzieję, że nasze lekcje będą cenną wskazówką do bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do zgłaszania się i udziału w naszych lekcjach. Spotkania będą odbywać się w każdy poniedziałek o godzinie 10.00. Czekamy na maile pod adresem oficer.prasowy.rzeczny@ksp.policja.gov.pl 

  • plakat akcji edukacyjnej
    plakat akcji edukacyjnej