Wodniacy ratują kolejne życie - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Wodniacy ratują kolejne życie

Data publikacji 02.08.2021

1 sierpnia policjanci Komisariatu Rzecznego Policji wyratowali kobietę z Wisły. W nocy dyżurny jednostki otrzymał informację o osobie w nurcie rzeki, natychmiast wysłał funkcjonariuszy na miejsce. Trudne warunki atmosferyczne oraz kapryśność rzeki utrudniały akcję. Jednak doświadczenie i determinacja wodniaków przyniosły oczekiwany efekt. Kobieta wyciągnięta z Wisły została przekazana załodze pogotowia ratunkowego.

Wczoraj przed godziną 23 w nocy sierż. sztab. D. Michalski i sierż. sztab. P. Skiba poinformowani przez dyżurnego jednostki, spieszyli na pomoc. Policjanci otrzymali informację o osobie w wodzie w okolicach  mostu Łazienkowskiego. Słaba widoczność, opady deszczu nie sprzyjały poszukiwaniom.

W pierwszej chwili wodniacy nie byli w stanie potwierdzić informacji, którą otrzymali od dyżurnego. Nurt rzeki bowiem nie niósł ze sobą nikogo. Jednak doświadczenie pracy na wodzie kazało policjantom dokładniej przyjrzeć się okolicy.  Okazało się bowiem, że osoba będąca w wodzie pod mostem Łazienkowskim trafiła na silny wir, który utrzymał ją chwilę by następnie puścić już bezwładnie dryfującą i  co chwilę zanurzającą się pod wodę.

Policjanci skrajnie wyczerpaną kobietę, z silnymi dreszczami wyciągnęli na pokład łodzi i  natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej. Wodniacy po dopłynięciu na brzeg wspólnie z załogą straży pożarnej monitorowali czynności życiowe  kobiety będącej w stanie hipotermii  i przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.