Kolejne Czarne Punkty na Mazowszu - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne Czarne Punkty na Mazowszu

Data publikacji 22.06.2021

Jak co roku przed wakacjami Samorząd województwa mazowieckiego oraz policja apelują o rozsądek nad wodą. O miejscach szczególnie niebezpiecznych mają przypominać tzw. czarne punkty nad wodą. Kolejne trzy pojawią się w Strzegowie, Wychodźc w gminie Czerwińsk Nad Wisłą oraz Udrzynie w gminie Brańszczyk. Rzeki Wkra, Wisła i Bug to akweny wymagające szczególnej czujności i ostrożności podczas korzystania z ich dobrodziejstw. Tablice informacyjne mają przypominać i ostrzegać o zagrożeniu utonięciem.

21 czerwca na terenie Komisariatu rzecznego Policji w Warszawie przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego oraz policji mazowieckiej odpowiadali na pytania dziennikarzy dotyczące ustawienia kolejnych czarnych punktów nad wodą. Akcja prowadzona od 2009 roku ma za zadnie ostrzegać wypoczywających nad wodą przed lekkomyślnością i brawurą.

W tym roku na mapie województwa pojawią się trzy nowe czarne punkty wodne. Tablice ostrzegawcze zostaną ustawione w Strzegowie (powiat mławski, rzeka Wkra), w miejscowości Wychodźc w gminie Czerwińsk Nad Wisłą (powiat płoński, rzeka Wisła) oraz Udrzynie w gminie Brańszczyk (powiat wyszkowski, rzeka Bug). Na terenie Warszawy w tym roku nie staną nowe punkty, ale te brakujące czy zniszczone zostaną uzupełnione. Łącznie po aktualizacji na terenie całego województwa znajdują się 122 czarne punkty wodne.

„Od lat w całym kraju mierzymy się z tragicznymi statystykami utonięć. Niemal 90 procent wszystkich osób, które utonęły w zeszłym roku, to mężczyźni. Mamy nadzieję, że tablice będą skutecznym ostrzeżeniem dla wypoczywających nad wodą” – powiedziała obecna na konferencji kom. Justyna Stanik-Rybak z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

  • Kolejne Czarne Punkty na Mazowszu
  • Kolejne Czarne Punkty na Mazowszu
  • Kolejne Czarne Punkty na Mazowszu