Dzień Dziecka z policyjną Wyderką - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Dzień Dziecka z policyjną Wyderką

Data publikacji 02.06.2021

Maskotka Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie w Dniu Dziecka odwiedziła podopiecznych ośrodka terapeutycznego "Ooniwerek" w Izabelinie, a także uczestniczyła w Dniu Sportu w SP w Stanisławowie Pierwszym. W taki dzień jak ten, policjanci szczególnie pamiętają o najmłodszych. Były więc uściski, prezenty i słodkości. Wszystkim dzieciom, także tym już całkiem dużym, policjanci rzeczni życzą bezpiecznego wypoczynku podczas długiego czerwcowego weekendu.

Komisariat Rzeczny Policji od już od 12 lat reprezentuje sympatyczna postać wyderki znanej jako Kapitan Wyderka. Jak przystało na wydrę rzeczną, ochota do zabawy nad wodą nie opuszcza jej pomimo wieku. Nic więc dziwnego, że tak pokochały ją dzieci. W dniu ich międzynarodowego święta, maskotka policyjna odwiedziła zaprzyjaźnionych podopiecznych z "Ooniwerka", ośrodka terapeutycznego w Izabelinie w Gminie Nieporęt. O atrakcje zatroszczyli się nie tylko policjanci, ale również strażacy, żołnierze, a nawet telewizyjni celebryci Bracia Collins, wożąc dzieci swoimi niesamowitymi "brykami".

Po wizycie w 'Ooniwerku" Kapitan Wyderka uczestniczył także w szkolnym Dniu Sportu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym. Maskotka rozdawała medale oraz zatańczyła modną w covidowych czasach Jerusalema. Jerusalema to południowoafrykańska piosenka, która zyskała nowe życie dzięki licznym internetowym challenge'om, dając na całym świecie poczucie wspólnoty w tym trudnym pandemicznym czasie.

Wszystkim dzieciom, tym małym i tym już całkiem dużym życzymy jak najszybszego powrotu do normalności - zwycięskiej walki z Covid-19.