Spotkanie nad jeziorkiem Czerniakowskim - Aktualności - Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Spotkanie nad jeziorkiem Czerniakowskim

Data publikacji 28.05.2021

W czwartek policjanci z komisariatu rzecznego spotkali się z przedszkolakami. Brzeg Jeziora Czerniakowskiego był idealnym miejscem do krótkiej rozmowy o bezpieczeństwie nad wodą. Na świeżym powietrzu maluchy posłuchały o pracy policji, przymierzyły kamizelki i dowiedziały się do czego służy koło ratunkowe. Przed wakacyjnym wypoczynkiem nad wodą, takie informacje mogą okazać się niezbędne dla nich i ich opiekunów.

Po długim okresie epidemicznych zakazów, powoli wracamy do bezpośredniej edukacji. Tym bardziej, że sezon na wodzie już w pełni, a za chwilę rozpoczną się wakacje. Pierwsze spotkanie w dogodnych warunkach na otwartej przestrzeni policjanci przeprowadzili z podopiecznymi Przedszkola „A co to?” w Warszawie. Maluchy przyjechały nad brzeg Jeziorka Czerniakowskiego, gdzie czekali nich policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

Na wstępie dzieci zapoznały się z umundurowaniem i wyposażeniem policjanta i wysłuchały wierszyka o jego codziennych zadaniach. Później poznały sprzęt ratowniczy i nauczyły się prawidłowo nakładać kamizelki ratunkowe. Oznakowany radiowóz był wielką atrakcją, szczególnie gdy zabłysły niebieskie światła i zabrzmiały przeciągłe sygnały zwane przez dzieci „io - io”.

Zaskoczone wiedzą przedszkolaków policjantki obdarowały maluchy specjalnymi opaskami „niezgubkami” z czujnikiem napromieniowania UV. Taka opaska będzie niezastąpiona podczas wypoczynku na plaży. Po miłym spotkaniu policjanci wrócili na służbę w przeciwieństwie do przedszkolaków, które mogły jeszcze pobawić się na plaży.

 • spotkanie policjantów z przedszkolakami
  spotkanie policjantów z przedszkolakami #1
 • spotkanie policjantów z przedszkolakami
  spotkanie policjantów z przedszkolakami #2
 • spotkanie policjantów z przedszkolakami
  spotkanie policjantów z przedszkolakami #3
 • spotkanie policjantów z przedszkolakami
  spotkanie policjantów z przedszkolakami #4
 • spotkanie policjantów z przedszkolakami
  spotkanie policjantów z przedszkolakami #5
 • spotkanie policjantów z przedszkolakami
  spotkanie policjantów z przedszkolakami #6