Komisariat Rzeczny Policji

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Stop Agresji Drogowej
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Zostań policjantem!
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Kapitan Wyderka

 1. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

  Druga edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartowała. W ostatnim dniu szkoły przed czerwcowym długim weekendem przedstawiciele Biura Prewencji Komendy Głównej, Komendy Stołecznej oraz Komisariatu Rzecznego spotkali się z uczniami jednej z warszawskich szkół podstawowych. Po przedstawieniu zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami niezbędnymi do bezpiecznej kąpieli i plażowania.

 2. Nie bój się pomóc!

  Pod hasłem "Nie bój się pomóc!" policjanci rzeczni wraz z ratownikami Legionowskiego WOPR zorganizowali szczególne lekcje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białobrzegach nad Jeziorem Zegrzyńskim mieli okazję dowiedzieć się, jak zachować się by prawidłowo i skutecznie udzielić tzw. pierwszej pomocy. Podczas zajęć mogli przećwiczyć z kolegami i koleżankami algorytm wzywania i udzielania pomocy.

 3. Akademia Kapitana Wyderki

  Z początkiem 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Gen. Kleeberga w Ząbkach pilotażowo rusza program edukacyjny „Akademia Kapitana Wyderki”. Uczniowie będą uczestniczyć w spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa prowadzonych przez policję oraz straż miejską.

 4. Warsztaty z Kapitanem Wyderką

  W pierwszy dzień Ferii Zimowych rozpoczął się cykl spotkań z policjantami w Kinie Praha. Warsztaty odbywają się pod hasłem bezpieczeństwa na śniegu i lodzie. Dzieci wypoczywające w stolicy także powinny poznać istotne zasady zachowania się podczas korzystania z atrakcji zimowych. W kolejne środy ferii po seansie filmowym o godz. 10.00 można wziąć udział w/w warsztatach.

 5. Pożegnanie Lata z Kapitanem Wyderką

  Komisariat Rzeczny Policji wraz ze Starostwem Powiatowym w Legionowie na zakończenie lata przygotował Piknik Rodzinny "Bezpiecznie z Kapitanem Wyderką".Już w najbliższą sobotę 29 sierpnia na plaży w Wieliszewie nad jeziorem Zegrzyńskim będziemy korzystać z ostatnich wakacyjnych chwil. Przygotowano wiele atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci przypominając miłe słoneczne dni nad wodą. Flayboard, motoparalotnia, żeglarstwo, motorówki Legionowskiego WOPR i wiele wiele innych wrażeń....